Byt D

Byt Dnázev projektu: Byt D
popis projektu: Rekonstrukce bytu ve „staré“ Porubě
adresa: Urxova I Ostrava – Poruba
datum: 2013
stav: realizace


Klientka přišla s přáním nového bydlení pro sebe a své tři děti. Spolupráci jsme začali ještě dříve, než měla vybraný konkrétní byt, a tak jsem měl příležitost podílet se už na výběru nového domova. Nakonec měla klientka tak jasnou představu, že si přinesla nakreslený vlastní „projekt“ se spoustou podrobností. Největším oříškem bylo, jak každému ze čtyř budoucích obyvatel poskytnout alespoň trochu opravdu soukromého prostoru.

Centrem bytu jsou dva stoly – jeden veřejný v obývacím pokoji, kde se schází návštěvy a širší společnost, druhý soukromý v kuchyni, kde stráví rodina spoustu času.

Paní domu měla poměrně velkorysé požadavky na úložné prostory. Ty byly nakonec většinově umístěny do prostorné chodby. Cílem bylo co nejvíce skrýt velké objemy, a tak byly využívány veškeré niky a výklenky.

Otázku soukromí jsme řešili poměrně dlouho. Přes několik variant jsme nakonec došli k formě „kajut“, kde se může každý skrýt před svým okolím a být sám se sebou. Tento prvek bohužel zatím nebyl realizován, snad v budoucnu.

Celá rekonstrukce proběhla v šibeniční době necelého jednoho měsíce před vánočními svátky.

Byt D

Byt D

Byt D

Byt D

Byt D

Byt D